Pogoda w Bydgoszczy 26 kwi 2019 | Redaktor
Wciąż jeszcze jest kwiecień, co przeplata... [POGODA]

Dzisiaj jeszcze poczujemy powiew suchego lata. Wciąż napływa bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Ale już w sobotę czeka nas generalna zmiana pogody. Przyniesie ją płytki niż znad Niemiec.

Początek czerwca niezbyt ciepły [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:51

Spodziewane rozpogodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:06

Pojawią się wreszcie opady deszczu, jednak dziś jeszcze nie jest jasne, czy nie ominą naszego miasta.  Na razie oba modele przewidują w Bydgoszczy na sobotę słabe opady. Będzie także wyraźne ochłodzenie. Temperatury rzędu 15 stopni w dzień utrzymają się przez następnych kilka dni. Większy deszcz model WRF przewiduje na niedzielę.

Za parę dni wyż, który w ubiegłym tygodniu powędrował znad Norwegii nad Rosję, przesunie się z powrotem nad Skandynawię. Może to spowodować ochłodzenie majowe, które w ludowej meteorologii nazywane jest „trzema ogrodnikami i zimną Zośką”.  Coś takiego rzeczywiście pojawia się w prognozach długoterminowego modelu GFS w drugim tygodniu maja. Zwracam jednak uwagę, że wszelkie prognozy długoterminowe mają spory margines niepewności. 

Na razie jesteśmy pomiędzy wyżem znad Rosji, a niżem znad Atlantyku, pomiędzy którymi od wczoraj napływa do nas wspomniane ciepłe powietrze. Dzisiaj będzie pogodnie i ciepło (do 27 stopni).

Dopiero nocą nadejdzie front chłodny, być może z opadami deszczu przelotnego, a nawet burzami.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.26, a zajdzie o 20.07. Dzień będzie trwał 14 godzin i 41 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor