Pogoda w Bydgoszczy 27 mar 05:54 | Redaktor
Wiosna powoli będzie do nas wracać [POGODA]

Minęła ostatnia tak zimna noc w tej konfiguracji pogodowej. Termometr bydgoskiej stacji IMGW wskazał o trzeciej w nocy minus 3,4 stopnia.

Znowu wieje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:45

Xantypa nadchodzi [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 21 lut 06:14

Wyż znów zaczyna panować nad całą niemal Europą, z wyjątkiem jej północnych rubieży, czyli wybrzeży morza Arktycznego. Trzeba jednak pamiętać, że wiosna, zwłaszcza wczesna, zawsze charakteryzuje się bardzo dynamiczną cyrkulacją zachodnią. Długoterminowy model GFS pokazuje, że już w okolicach najbliższej niedzieli, kolejny niż powędruje przez Skandynawię na wschód, co nie pozostanie bez wpływu na pogodę u nas.

Ale po kolei. W rozbudowującym się wyżu będziemy mieli w najbliższych dniach do czynienia z powolnym wzrostem temperatury. Dziś w Bydgoszczy będzie maksymalnie  8 - 10 stopni, następne dni przyniosą wzrost temperatury o około dwa stopnie na dobę. Do piątku będzie raczej pochmurno, choć z przejaśnieniami, sobota powinna być bardzo ciepła i wiosenna, w niedzielę, w związku ze  wspomnianym niżem, pojawi się ochłodzenie i być może deszcz. Ochłodzenie to nie będzie jednak tak drastyczne jak to ostatnie, temperatury obniżą się do około 10 stopni. I - pamiętając że prognozy długoterminowe mają spory margines niepewności - można jednak na początek przyszłego tygodnia zapowiedzieć dużo słońca.

Wracając jednak do dzisiejszej pogody - poranne bezchmurne niebo utrzyma się co najwyżej do południa. Potem nadejdzie front ciepły i zacznie padać deszcz. Wiatr będzie słabszy niż wczoraj, ale w ciągu dnia wzmagający się, po południu wciąż jeszcze dość silny, zachodni (20 km/h, w porywach do 40).  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.35, a zajdzie o 18.13. Dzień będzie trwał 12 godzin i 38 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor