Pogoda w Bydgoszczy 12 kwi 2019 | Redaktor
Wiosnę zmroziło [POGODA]

Nie widać na razie szans na radykalną zmianę typu pogody w najbliższych dniach.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Sytuacja atmosferyczna nad Europą ulega powolnej, ale systematycznej przebudowie. Dominuje rozległy wyż znad Skandynawii (Katharina).  Niż Quirinus, który dotąd wspomagał go w pompowaniu zimnego powietrza do nas, odsuwa się wzdłuż północnych, arktycznych wybrzeży Rosji - na wschód. Również  basen morza Śródziemnego znajduje się pod wpływem niżów. Po obrzeżach arktycznego wyżu wciąż jednak napływać będzie zimne powietrze arktyczne. Z mapy ułożenia tego wyżu wynika, że kierunek napływu powinien zmienić się na północno-wschodni i wschodni. I tak rzeczywiście się dzieje. 

Dziś w Bydgoszczy będzie pochmurno — zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna bez większych zmian — około 6 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, północno-wschodni.  Ciśnienie powoli rośnie.

W nocy z piątku na sobotę przewidywane są rozpogodzenia. W takiej sytuacji temperatura minimalna może spaść do minus 4 stopni, a przy gruncie lokalnie nawet do minus 6. 

W sobotę nieco więcej przejaśnień, ale zachmurzenie przeważnie będzie duże. Temperatura maksymalnie osiągnie około 8 stopni. Niedziela powinna być pogodniejsza i nieco cieplejsza, 10-12 stopni. Modele długoterminowe przewidują ocieplenie w połowie przyszłego tygodnia. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.57, a zajdzie o 19.42. Dzień będzie trwał 13 godzin i 45 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor