Pogoda w Bydgoszczy 7 gru 08:24 | Redaktor
Wróciła jesienna szaruga [POGODA]

Pogodna lecz chłodna pogoda, jaką przyniósł nam wyż „Sarena”, odeszła wraz z nim.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Wszystkiemu winna jest szeroka, rozciągająca się niemal równoleżnikowo, strefa frontu polarnego. Przesuwa się ona od wczorajszego popołudnia na południowy wschód, obejmując stopniowo cały obszar naszego kraju.

Dziś w Bydgoszczy spodziewane są opady deszczu, temperatura nie spadnie poniżej zera, a maksymalnie wyniesie około 7 stopni. Należy jednak pamiętać, że dość silny i porywisty wiatr obniżać będzie tak zwaną temperaturę odczuwalną o około 3 stopnie.

Na jutro przewidywany jest podobny typ pogody, jednak z mniejszą ilością opadów i możliwymi przejaśnieniami. Napływać będzie cieplejsze i wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza na dni następne wymaga spojrzenia na rozkład ciśnień nad Europą i Atlantykiem. Nad Skandynawią znajdują się niże „Quentin” — bliżej nas i „Pedro” na północy. Odsuną się one na wschód, a na ich miejsce przyjdzie w niedzielę, utworzony u wybrzeży Grenlandii niż „Rudi”. Jest on o wiele głębszy od tych, które mamy obecnie, ale przemieszczać się będzie znacznie szybciej. Za nim, gdzieś w okolicach wtorku, mozemy oczekiwać rozbudowy klina wyżu Azorskiego, który jednak w ciągu klikudziesięciu godzin zostanie wypchnięty przez kolejny głęboki niż znad Atlantyku. Tak działa cyrkulacja zachodnia, która jest zjawiskiem naturalnym, od czasu do czasu tylko blokowanym przez większe wyże.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.47, a zajdzie o 15.31. Dzień będzie trwał 7 godzin i 44 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor