Pogoda w Bydgoszczy 23 lut 08:11 | Redaktor
Yulia jest niebezpieczna [POGODA]

Wspomniana w tytule „Yulia” to niż wtórny, przemieszczający się nad Europą z północnego zachodu i z zachodu na wschód. Utworzył się on na wspomnianym wczoraj froncie głównym, oddzielającym powietrze arktyczne od umiarkowanego. Przechodząc przez Polskę będzie się on nadal pogłębiał.

Koniec ciepłego epizodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:47

Przebłysk lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:57

Poglębianie się niżu nad lądem jest zjawiskiem rzadko spotykanym, bo „paliwem” zasilającym niż jest para wodna z mórz i oceanów. Ale rozwój tego niżu będzie wzmacniany przez silny prąd strumieniowy, znajdujący się w wyższych warstwach atmosfery. Rdzeń tego prądu znajduje się nad południem Polski.

Na Kujawach i Pomorzu nie należy się w związku z tym spodziewać wielkich zagrożeń, ale pojawią się takie na południu Polski, gdzie wiatr będzie osiągał prędkość do około 100 km/h, a na terenach górskich znacznie więcej. Ryzyko niebezpiecznych zjawisk w nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpi na południe od linii Zgorzelec - Wrocław - Kielce - Zamość. Wybierający się na te tereny powinny sprawdzać ostrzeżenia meteorologiczne. 

U nas przeważać będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, ewentualnie deszczu ze śniegiem. Intensywność opadów będzie wzrastać po południu,  wieczorem i w nocy. Temperatura wyniesie około od 5 – 7stopni. Wiatr zachodni, w porywach do 60 km/h.  Jutro, w klinie wyżowym, będzie nieco pogodniej, we wtorek nadejdzie kolejna fala frontowa z opadami i silnym wiatrem.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.48, a zajdzie o 17.14. Dzień będzie trwał 10 godzin i 25 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor