Pogoda w Bydgoszczy 6 sie 2019 | Redaktor
Zachmurzenie, rozpogodzenia a na koniec deszcz [POGODA]

Wychodzimy z oddziaływania niżu znad północnej Rosji wywierającego wpływ na przebieg pogody u nas.

Lato bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Lato wszędzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:14

W weekend rozpoczęła się ewidentnie cyrkulacja zachodnia. Nasunął się nad Polskę front chłodny idący z zachodu, który sprowadził niedzielne opady deszczu. Teraz wchodzi nad nasz kraj  zachmurzenie związane z rozległym niżem atlantyckim „Xaver”. Zapowiadaliśmy to już wczoraj. Niż ten ma dwa ośrodki, aktualnie jeden z nich jest nad Szkocją, drugi nad południową Norwegią. Są to chmury grube których wysokość przekracza nawet kilka kilometrów. Wczoraj sięgały one  Belgii i Holandii oraz Alzacji. Cały ten układ przemieszcza się na wschód i w nocy fala frontowa wejdzie do nas znad Saksonii i Łużyc. Przyniesie ona prawodopodobnie pierwszą falę opadów. Druga przyjdzie niecałą dobę później. Piszę „prawdopodobnie”, bo pamiętać trzeba, że masy powietrza, przemieszczając się nad lądem, ulegają modyfikacji ze względu na urozmaicone podłoże oraz dopływ ciepła słonecznego. 

Na dziś prognozowane jest w Bydgoszczy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W nocy deszcz. Jest coraz cieplej — temperatura maksymalna wyniesie około 26 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. 

Jutro zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Przelotne opady deszczu moga wystapić już po południu. temperatura maksymalna około 25 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.13, a zajdzie o 20.33. Dzień będzie trwał 15 godzin i 19 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor