Pogoda w Bydgoszczy 7 lip 08:17 | Redaktor
Zaczynamy tęsknić za słońcem [POGODA]

Słoneczny niedzielny poranek nie zwiastuje trwałej poprawy pogody. Przeciwnie, najbliższe dni będą raczej podobne do dwóch poprzednich.

Rudi, Siro i Tatjana [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:24

Za dwa dni ochłodzenie, ale niewielkie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:41

Jeszcze tydzień temu temperatura, przy bezchmurnym niebie, przekraczała 30 stopni, ba, mieliśmy rekordy ponad 36 stopni, a w Polsce nawet 38.  Tymczasem wczoraj w Bydgoszczy było maksymalnie 19,2 stopnia (o 17–tej), a przez większość dnia było poniżej 18 stopni, przy tym mieliśmy pochmurne niebo i po południu padał deszcz.

Skandynawia i północna część Europy wciąż jest pod wpywem wieloośrodkowego, rozległego niżu. Na jego obrzeżach powstają niewielkie niże wtórne, przemieszczające się szybko na wschód. Dzisiaj jeden z nich przechodzi nad Bałtykiem. To właśnie jego front chłodny przyniósł deszcz w ciągu minionej doby.

Analiza modeli numerycznych, prowadzona nie tylko co do danych „przyziemnych”, ale również dotyczących tego co dzieje się w wyższych warstwach atmosfery, wskazuje, że upały tak szybko nie wrócą. Ten typ pogody utrzyma się jeszcze przez około tydzień, do dziesięciu dni. Co będzie dalej — trudno powiedzieć, przewidywania pogody na tak długie okresy z powodów obiektywnych są niemal niemożliwe, a jeśli powstają, to opierają się jedynie na prawdopodobieństwie i średnich przebiegach z poprzednich lat. 

Dziś zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego lub dużego. W Bydgoszczy jest dziś szansa na brak opadów, ale słabego przelotnego deszczu wykluczyć nie można. Temperatura maksymalna wyniesie około 18 – 22 stopni, zależnie od tego, na ile zachmurzenie pozowoli na nasłonecznienie. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, zachodni i północno–zachodni. 

W nocy spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna około 10 – 12 stopni. 

Jutro pogoda będzie bardzo podobna do dzisiejszej, po południu być może więcej będzie przejaśnień i rozpogodzeń, ale we wtorek przez cały dzień może padać intensywny deszcz. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.31, a zajdzie o 21.14. Dzień będzie trwał 16 godzin i 43 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor