Pogoda w Bydgoszczy 22 lut 07:45 | Redaktor
Znowu wieje [POGODA]

Dla województwa kujawsko–pomorskiego zostało wydane ostrzeżenie: „Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, w porywach do 75km/h z południowego zachodu i zachodu”

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:54

Pochmurno i chłodno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:16

Niż „Xantippe”, o którym pisaliśmy wczoraj, zmierza znad Atlantyku nad morze Barentsa, obchodząc lądy Skandynawii od strony północnej. Główny front chłodny, oddzielający powietrze arktyczne od umiarkowanego, ułożony jest mniej więcej wzdłuż wybrzeży naszej części Europy — od kanału la Manche, przez Danię i dalej wzdłuż Bałtyku. I będzie on nasuwać się od północy nad Polskę, która w ten sposób podzielona zostanie na jakiś czas na ciepłe południe i chłodną północ. Kontrast termiczny pomiędzy nami i ciepłem z południa kraju może sięgać 10 stopni.

Zwiększający się tak zwany gradient baryczny, który jest różnicą ciśnień na kilometr odległości,  powoduje wzrost prędkości wiatru. Wieje on z południowego zachodu i będzie coraz silniejszy, skręcający na zachodni. Wiatr ten utrzyma się także w nocy, dopiero jutro będzie stopniowo słabnąć i wieczorem ustanie niemal zupełnie, by powrócić kolejnej nocy. 

W strefie frontowej występować bedą opady przelotne deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennej intensywności. Dziś mogą one jeszcze nie wystąpic lub byc stosunkowo słabe od wieczora nocy jednak będzie ich coraz więcej. Jutro znad Niemiec wchodzić będzie kolejna strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, padać będzie aż do nocy z niedzieli na poniedziałek.

Zachmurzenie dziś będzie duże z możliwymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami.  Temperatura maksymalna dziś około 7 stopni, jutro — około 4.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.50, a zajdzie o 17.12. Dzień będzie trwał 10 godzin i 21 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor