POLICJA 997 19 lip 19:34 | Redaktor
Atakował starsze kobiety. Zrywał złote łańcuszki

fot. Policja

Taktyka złodzieja była prosta. Obserwował starsze kobiety. Gdy upolował ofiarę, zrywał z jej szyi złoty łańcuszek. Rzezimieszka namierzył komendant fordońskiego komisariatu policji.

Do pierwszej kradzieży doszło 11 czerwca tego roku. W godzinach popołudniowych na jednej z ulic Fordonu do starszej kobiety podszedł mężczyzna i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek, po czym błyskawicznie uciekł. Do podobnego zdarzenia doszło tydzień później. Zachowanie sprawcy było identyczne. Kolejne zdarzenia o tym samym charakterze postepowania sprawcy były zgłaszane średnio co tydzień. Wszystkie miały miejsce w różnych miejscach na terenie Fordonu.

Od początku sprawą zajmowali się kryminalni z fordońskiego komisariatu. Funkcjonariusze zbierali informacje i analizowali zabezpieczone dowody. Zabezpieczyli też zapisy z monitoringów. Dzięki nagraniom z kamer policjanci dysponowali wizerunkiem sprawcy. Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany.

Rozpoznał go szef fordońskich policjantów w okolicach targowiska przy ulicy Pelplińskiej. Mężczyzna obserwował osoby na bazarze. Jego rysopis idealnie odpowiadał osobie, która dokonywała kradzieży łańcuszków. Komendant podszedł do niego i wylegitymował. Na miejsce wezwał również patrol. 45-latek został zatrzymany. Mężczyznę rozpoznały również osoby pokrzywdzone.

Śledczy z fordońskiego komisariatu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili sprawcy cztery zarzuty dotyczące kradzieży z „recydywą". Policjanci wnioskowali o jego tymczasowy areszt. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz 45-latek będzie pięć razy w tygodniu „odwiedzać” komisariat w Fordonie.

Źródło: Policja (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor