POLICJA 997 6 lut 2018 | Redaktor
 Bezpieczny Internet [GALERIA PLAKATU SZKOLNEGO]

fot. Policja

Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej numer 32 przy ul. Bałtyckiej przygotowały plakaty z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Z kolei na specjalnym spotkaniu z policjantami młodzież obejrzała film pn. „Cyberbulling” .

Bydgoscy policjanci zrealizowali zajęcia pod nazwą „Bezpieczny Internet” w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 32 przy ul. Bałtyckiej w Bydgoszczy.

Zajęcia zainicjowała dyrekcja szkoły wraz z nauczycielem zajęć informatycznych Marcinem Grupką oraz nauczycielką zajęć plastycznych Agnieszką Szostak. Młodzież wcześniej, wspólnie z nauczycielami, przygotowała z tej okazji plakaty obrazujące ich wizję bezpieczeństwa w Internecie. Na wykonanych pracach było widać ciekawe pomysły i naprawdę dużą wiedzę z tego tematu. We wtorek, 6 lutego, w „Dniu Bezpiecznego Internetu” odbyły się zajęcia z zakresu cyberprzemocy przeprowadzone przez policjanta z wydziału prewencji bydgoskiej komendy sierż. szt. Rafała Wohlfeil i policyjnego profilaktyka st. insp. Monikę Karską.

W trakcie rozmowy okazało się, że młodzież ma wiedzę nie tylko na temat niebezpieczeństw wirtualnego świata, ale również treści zakazanych.

Podczas zajęć młodzież obejrzała film pt. „Cyberbulling”, który opowiada historię chłopca stającego się ofiarą przemocy rówieśniczej za pomocą Internetu. Dyskusja była burzliwa, a uczestnicy spotkania podawali znane im przykłady „hejtowania” oraz „stalkingu”. 

W związku z licznymi przypadkami takich zachowań policjant omówił na podstawie konkretnych przypadków  odpowiedzialność młodocianych osób popełniających takie czyny.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor