POLICJA 997 27 sty 11:50 | Redaktor
Busem nie zawiózł dzieci na wycieczkę. Z powodu przekręconego licznika

fot. KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia przepisami, policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzają również stan licznika. Odczytaną  wartość przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, a następnie uzyskują informację zwrotną o stanie licznika podczas ostatniego odczytu.

W poniedziałek (27 stycznia) w Golubiu-Dobrzyniu podczas kontroli busa, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Torunia, policjanci odkryli, że drogomierz pojazdu wskazuje o tysiąc kilometrów mniej niż podczas ostatniego badania technicznego. Pojazd nie został dopuszczony do ruchu, a dzieci w podróż pojechały innym autokarem, co do którego policjanci nie mieli zastrzeżeń. Właściciela busa czeka teraz sprawa w sądzie. Za przestępstwo cofnięcia licznika w pojeździe  mechanicznym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Od początku roku na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego policjanci ujawnili 14 przypadków niezgodności stanu licznika w chwili kontroli z jego wskazaniami podczas ostatniego badania technicznego. 

asp. sztab. Małgorzata Lipińska, KPP w Golubiu-Dobrzyniu, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor