POLICJA 997 17 gru 2017 | Redaktor
Bydgoscy policjanci oddali krew potrzebującym

fot. Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy

W akcję Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działającego przy Komendzie Miejskiej Policji włączyli się pracownicy i funkcjonariusze z bydgoskiej komendy. Dzięki nim bank krwi zwiększył swoje zasoby o ponad 10 litrów.

24 osoby z bydgoskiej komendy oraz jednostek podległych uczestniczyły w akcji przeprowadzonej w piątek (15 grudnia). Krew pobierano nie w ambulansie, ale w sali odpraw bydgoskiej komendy. To już kolejna w tym roku zbiórka przeprowadzona wśród bydgoskich policjantów i pracowników cywilnych.


– Serdecznie zapraszamy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, jak również osoby będące na emeryturze, które świadczyły służbę, czy też pracę w bydgoskiej jednostce, do wstąpienia w poczet członków Klubu HDK – apeluje Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy na swojej stronie internetowej.


Pracownicy centrum krwiodawstwa przeprowadzający zbiórkę krwi podkreślali wagę udziału w akcji policjantów. Grupy krwi wśród dawców były bardzo zróżnicowane, dzięki czemu pomoże ona wielu osobom. Jest to szczególnie ważne w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, gdy zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor