POLICJA 997 7 cze 14:40 | Redaktor
Groził ekspedientce pistoletem, ujęli go świadkowie [WIDEO]

fot. KMP we Włocławku

Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem odpowie 58-latek, który w czwartek (6 czerwca) we Włocławku groził ekspedientce pistoletem gazowym. Kobiecie na pomoc ruszyli dwaj przechodnie.

Skradzione złoto schował do kieszeni

POLICJA 997 20 lip 18:17

Piesza potrącona na przejściu

POLICJA 997 19 lip 20:21

Do rozboju doszło przed godz. 13.00 na ulicy Łanowej we Włocławku. Jak ustalili policjanci, sprawca po wejściu do sklepu zażądał od sprzedawczyni pieniędzy, a kiedy ona nie zgodziła się ich wydać, wyjął z reklamówki pistolet i wycelował w nią. Ekspedientka uciekła na zewnątrz, wołając o pomoc. Na wołanie zareagowali dwaj będący w pobliżu mężczyźni - wbiegli do sklepu, uniemożliwiając sprawcy ucieczkę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Na widok ich zdecydowania, mężczyzna odrzucił reklamówkę z pistoletem.

Wysłany na miejsce patrol przejął od świadków mężczyznę. W reklamówce był pistolet gazowy, przypominający wyglądem broń palną.

fot. KMP we Włocławku

Mundurowi przewieźli 58-letniego mieszkańca powiatu kolskiego do komendy. Badanie wykazało, że miał prawie promil alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (7 czerwca) policjanci doprowadzą 58-latka do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut związany z rozbojem przy użyciu narzędzia przypominającego broń. Kodeks Karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Będą też wnioskować o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania.

– Na gratulacje zasługuje postawa dwóch świadków, którzy bez wahania zareagowali na wołanie o pomoc – podkreśla sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej we Włocławku.


źródło: Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

(sierż. Tomasz Tomaszewski), oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor