POLICJA 997 7 maj 2018 | Redaktor
Jazda rowerami z promilami [WIDEO]

Kadr z monitoringu/Policja

Kamery miejskiego monitoringu namierzyły trzy rowerzystki, których styl jazdy budził poważne zastrzeżenia. Skierowani na miejsce policjanci, po przebadaniu kobiet alkomatem, udaremnili im dalszą jazdę.

Trzy młode kobiety w nocy 30 kwietnia na 1 maja postanowiły skorzystać z rowerów miejskich. Wypożyczyły trzy rowery na stacji przy placu Teatralnym w Bydgoszczy, a następnie ruszyły na przejażdżkę w kierunku ulicy Gdańskiej.


Styl ich jazdy zwrócił uwagę pracowników Straży Miejskiej, obsługujących miejski monitoring. Kobiety przejeżdżając przez przejścia dla pieszych stwarzały niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie, gdyż przejeżdżały tuż przed nadjeżdżającymi pojazdami. Dodatkowo, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy, przewracały się.

Pracownik monitoringu powiadomił dyżurnego komisariatu Śródmieście, a ten skierował na ul. Gdańską patrol z bydgoskiego oddziału prewencji. Kobiety zostały zatrzymane w rejonie placu Wolności i poddane badaniu alkomatem. Wyniki potwierdziły stan nietrzeźwości. Rowerzystki w wieku 22, 20 i 19 lat miały odpowiednio 0,77; 1,07 i 1,21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Funkcjonariusze wręczyli kobietom wezwania do stawienia się w komisariacie na przesłuchanie w charakterze osoby, co do której istnieje podstawa do skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Następnego dnia (2 maja) wszystkie usłyszały zarzuty dotyczące jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości i poddały się dobrowolnie karze, przyjmując mandat karny w wysokości 500 złotych.

podkom. Lidia Kowalska
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor