POLICJA 997 30 paź 12:48 | Redaktor
Kierowca po zażyciu. Szukał go sąd, złapała policja w Fordonie

fot. KWP w Bydgoszczy

Pod wpływem amfetaminy, z dożywotnim zakazem kierowania, a do tego poszukiwanego - takiego kierowcę w poniedziałek (28 października) zatrzymali policjanci z komisariatu w Fordonie.

Mundurowi zauważyli mężczyznę, o którym wiedzieli, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, podczas patrolu w rejonie ul. Akademickiej. Na ich 35-latek prowadzący bmw przyspieszył i gwałtownie skręcił w ulicę Romanowskiej.

Mimo to policjanci zatrzymali go do kontroli. - Funkcjonariusze zwrócili uwagę na znacznie rozszerzone źrenice, co mogło świadczyć o tym, że mężczyzna kierował pojazdem po zażyciu środków narkotycznych – tłumaczy podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Kierowca przyznał, że zażył amfetaminę, potwierdziło to badanie narkotesterem. Na siedzeniu samochodu policjanci znaleźli dwa woreczki z białym proszkiem – również, jak się okazało, mfetaminą.

Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, policjanci przekonali się, że kierowca jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tucholi – ma zostać doprowadzony do zakładu karnego.

35-latek we wtorek (29 października) usłyszał zarzuty dotyczące złamania zakazu sądowego, posiadania narkotyków i prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor