POLICJA 997 24 gru 2017 | Redaktor
Matka z promilami i małym dzieckiem

fot. pixabay.com

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali nieodpowiedzialną 24-latkę. Kobieta, mając cztery promile alkoholu w organizmie opiekowała się dwuletnim dzieckiem. Zdarzenie miało miejsce przy ruchliwym skrzyżowaniu. Dzięki świadkom udało się zapobiec tragedii.

Zgłoszenie otrzymał dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał zgłoszenie. Świadkowie poinformowali, że „młoda, pijana kobieta stoi przy przystanku autobusowym w pobliżu ronda Inowrocławskiego i nie interesuje się swoim dzieckiem, które biega przy ulicy”.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol. Tam funkcjonariusze zastali mężczyznę zgłaszającego zdarzenie, który zaopiekował się dzieckiem, ponieważ matka w ogóle nie zwracała na niego uwagi. Policjanci wylegitymowali kobietę. 24-latka mówiła bełkotliwie i nielogicznie.

Badanie trzeźwości wykazało, że ma cztery promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło dwulatka do szpitala na badania. Następnie dziecko zostało przekazane do rodziny zastępczej. Jego matka została zatrzymana.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2017 roku około godziny 15:20.

Na dugi dzień śledczy z bydgoskiego Szwederowa przedstawili jej zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W związku z tym, że na 24-latce ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo może jej grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Materiały tej sprawy zostaną też przesłane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie dziecka.

 red

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor