POLICJA 997 14 maj 2019 | Redaktor
Osobówka zderzyła się z karetką w Stawkach

fot. KWP w Bydgoszczy

W poniedziałek (13 maja) około godziny 14.00 w miejscowości Stawki samochód osobowy zderzył się ambulansem, który na sygnale jechał  do pacjenta. Kierowca osobówki trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów aleksandrowskiej drogówki wynika, że 52-letni kierujący mitsubishi nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez karetkę jadącą na sygnale uprzywilejowania, wykonał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Mężczyzna trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy mitsubishi prawo jazdy.

Policja przypomina, że uczestnik ruchu znajdujący się na drodze jest zobowiązany ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego przez „niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się”. Obowiązek ułatwienia przejazdu dotyczy także pieszych znajdujących się na drodze.

Stojący w korku kierowcy powinni więc rozjechać się na boki, wjechać na pas zieleni lub zjechać na pobocze, a pojazdy znajdujące się w ruchu powinny zmienić pas, tak żeby jak najszybciej przepuścić pojazd uprzywilejowany.

źródło: KWP w Bydgoszczy, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor