POLICJA 997 8 lis 11:14 | Redaktor
Pijany kierowca-recydywista złapany po pościgu

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Pijany, a do tego z sądowym zakazem prowadzenia – takiego uciekiniera zatrzymali policjanci z Inowrocławia. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zgłoszenie o tym, że pijany mężczyzna prowadzi samochód marki audi, policja otrzymała we wtorek (5 listopada). Patrol pojechał w rejon gminy Złotniki Kujawskie. „Policjanci zauważyli poszukiwany samochód, dając sygnał kierowcy do zatrzymania się. Ten jednak to zignorował” - relacjonuje w oficjalnym komunikacie asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa KPP w Inowrocławiu.

Rozpoczął się pościg. 33-latek został obezwładniony i zatrzymany na jednej z ulic w Złotnikach Kujawskich. Miał 2,74 promila alkoholu w organizmie. Do czerwca 2021 roku obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, jaki otrzymał właśnie za jazdę po pijanemu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. W czwartek (7 listopada) prokurator zdecydował, że mężczyzna zostanie objęty policyjnym dozorem i musi wpłacić poręczenie majątkowe. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor