POLICJA 997 13 lip 17:06 | mk
Po pijanemu pływali po Zalewie Koronowskim. Łącznie dziesięć mandatów

fot. KWP w Bydgoszczy

Policja przypomina, że kluczowa dla bezpieczeństwa nad wodą jest trzeźwość. Tej zabrakło grupie studentów, którzy rowerami wodnymi wybrali się na wody Zalewu Koronowskiego.

Policja interwencję wobec nich podjęła w piątek (10 lipca) po południu. Grupa młodych ludzi pływała rowerami wodnymi, hałasując i skacząc do wody. - W związku z nagłą zmianą pogody, policjanci wspólnie z ratownikami WOPR-u postanowili podpłynąć do tych osób i poinformować, żeby wpłynęły do portu. Na miejscu okazało się, że sternicy są nietrzeźwi – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. Studenci z Bydgoszczy – bo z nich składała się grupa – mieli od 0,6 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Jak podkreśla podkom. Kowalska, młodzi ludzie wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością. I przypomina o rozwadze nad wodą. - Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol - komentuje.

Na podstawie: komunikat KWP w Bydgoszczy

 

mk Autor