POLICJA 997 18 mar 12:25 | Redaktor
Pół kilograma marihuany na Leśnym i Błoniu

fot. KWP w Bydgoszczy

W mieszkaniu i garażu 20-letniego bydgoszczanina policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Znaleźli m.in. woreczki i aluminiowe zawiniątka z zielonym suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że to marihuana.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszcz i Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wytypowali mężczyznę, który mógł być zamieszany w narkotykowy biznes. Namierzyli i wylegitymowali go przed jego miejscem zamieszkania.

W środku kryminalni znaleźli woreczki i aluminiowe zawiniątka z zielonym suszem roślinnym. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że to marihuana.

Funkcjonariusze sprawdzili też dwa wynajmowane przez mężczyznę garaże na terenie Błonia. W jednym z nich znaleźli kolejne porcje marihuany oraz wagę elektroniczną. Łącznie zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Śródmieścia. Policjanci przedstawili 20-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W sobotę (16 marca) doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam oskarżyciel po przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku - bydgoszczanin został aresztowany na trzy miesiące.

Do więzienia może trafić na 10 lat.

źródło i fot. KWP w Bydgoszczy

oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor