POLICJA 997 22 lut 13:56 | Redaktor
 Policyjny cios w seksbiznes w Bydgoszczy  [WIDEO]

fot. Policja

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali trzy osoby do sprawy czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. Podejrzani zrobili z przestępczego procederu stałe źródło dochodu. Od kobiet świadczących usługi seksualne potrafili uzyskać od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dwie osoby zostały aresztowane.

Skradzione złoto schował do kieszeni

POLICJA 997 Wczoraj 18:17

Piesza potrącona na przejściu

POLICJA 997 19 lip 20:21

Zatrzymania są efektem wnikliwej pracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Funkcjonariusze już od dłuższego czasu zdobywali informacje i gromadzili dowody w sprawie. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie Bydgoszczy działają osoby zajmujące się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania nierządu. Trop doprowadził ich do trzech mieszkańców miasta.

fot. Policja

W miniony poniedziałek (18 lutego) policjanci namierzyli podejrzewanych. Po południu na ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy zatrzymali 29-latkę. Kryminalni znaleźli przy niej telefony z numerami do kobiet świadczących usługi seksualne. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczyli jej mercedesa.

fot. Policja

W tym samym czasie, na terenie jednej z firm, kryminalni zatrzymali 36-letniego partnera kobiety. Trzecią osobą, która wpadła w ręce policjantów była 36-latka, która zajmowała się prostytucją. Zatrzymana pomagała parze w przestępczym biznesie. Policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania oraz mieszkanie, w którym były świadczone usługi seksualne. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

fot. Policja

Następnego dnia (19 lutego) funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Tam oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił 29-latce oraz 36-latkowi zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawiania nierządu przez co najmniej 10 kobiet i ułatwiania im prostytucji czyniąc z tego stałe źródło dochodu.

Podejrzani zajmowali się między innymi ogłaszaniem usług seksualnych w Internecie, umawianiem klientów i udostępnianiem lokalu. Oszacowano, że oboje w ten sposób, na przestrzeni pięciu miesięcy uzyskali od kobiet co najmniej 67 tysięcy złotych. Prokurator postanowił wnioskować wobec pary do sądu o tymczasowy areszt.

Natomiast zatrzymana 36-latka usłyszała zarzut pomocnictwa w czerpaniu korzyści z prostytucji. Oskarżyciel po jej przesłuchaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

W środę (20 lutego) kryminalni doprowadzili 29-latkę i 36-latka przed oblicze sądu, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe dwa miesiące.

Za czerpanie korzyści z prostytucji grozi do pięć lat pozbawienia wolności. W związku z tym, iż podejrzani  zrobili z tego przestępczego procederu stałe źródło dochodu, okoliczność ta stanowi przesłankę zaostrzenia kary.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor