POLICJA 997 5 sty 2018 | Redaktor
Ślubuję: służyć wiernie Narodowi. Przysięga policjantów [ZDJĘCIA]

Ślubowanie/fot. Anna Kopeć

116 policjantów złożyło dziś, 5 stycznia, w Bydgoszczy uroczyste ślubowanie. Wśród nich było 21 nowych funkcjonariuszek.

Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy przy ul. Poniatowskiego. Wzięły w niej udział dziesiątki bliskich i znajomych świeżo upieczonych policjantów. Wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau podkreślił w przemówieniu do zebranych, że wybrali trudny chleb, ale państwo zrobi wszystko, by mogli godnie pracować i godziwie żyć. – Może na początek to będą skromne pieniądze, ale nie od razu Kraków zbudowano – zażartował.

Padły też wielkie słowa o honorze i oddaniu Ojczyźnie. Zachęcał młodych funkcjonariuszy, by pamiętali o tych wszystkich policjantach, którzy oddali życie w służbie i byli gotowi na najwyższe poświęcenie. – Policjantem jest się 24 godziny na dobę – podkreślił i życzył adeptom powodzenia.

Kapelan kujawsko-pomorskich policjantów ks. prałat Stanisław Kotowski dołączył się do życzeń i podkreślał wagę zajęć z etyki, kładąc nacisk na wartości.

Po szkoleniu podstawowym w Szkole Policji w Słupsku policjanci wrócą do swoich jednostek: 24 do Bydgoszczy, 22 do Torunia, 16 do Włocławka, 8 do Inowrocławia, 6 do Golubia-Dobrzynia, 7 do Świecia, po 3: do Aleksandrowa, Mogilna, Rypina i Tucholi, po 2 do: Brodnicy, Chełmna, Nakła i KWP, po 1 do: Grudziądza, Lipna, Radziejowa i Żnina oraz 10 do Oddziału Prewencji Policji.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor