POLICJA 997 1 mar 08:46 | Redaktor
Tragiczny wypadek pod Świeciem [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Na drodze krajowej nr 5C w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia forda z ciężarówką zginął 27-letni kierujący osobowym autem, a dwoje pozostałych uczestników zdarzenia trafiło do szpitali. Śledztwo prowadzone w tej sprawie pod nadzorem prokuratora wyjaśni przyczyny i okoliczności tej tragedii.

W czwartek (28 lutego) około 12.45 na drodze krajowej nr 5C, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący fordem, 27-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, jadąc w kierunku Gdańska, z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwległy pas, uderzając w nadjeżdżającego z naprzeciwka TIR-a. Ciężarówka po zderzeniu przechyliła się, przebiła przez barierki wiaduktu i spadła na jezdnię pod nim. Daf stanął w ogniu. Kierowcy, przy pomocy świadka, udało się jednak opuścić pojazd, zanim całkowicie objął go ogień.

W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierujący osobowym autem, natomiast jego 26-letnia pasażerka została ranna. Do szpitala zabrało ją Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do szpitala został również przewieziony również 28-letni kierowca ciężarówki.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor