POLICJA 997 8 lis 15:59 | Redaktor
Trwają poszukiwania 77-letniego brodniczanina

fot. KPP w Brodnicy

50 osób i pies tropiący biorą udział w poszukiwaniach 77-letniego Bernarda Wudzińskiego. Mężczyzna ostatni raz widziany był 6 listopada, na drodze wojewódzkiej 544 – szedł w kierunku Działdowa.

Brodniczanin w środę 6 listopada wyszedł z przychodni przy ul. Wyspiańskiego, miał czekać przed apteką na krewnego, który robił wewnątrz zakupy. W międzyczasie jednak oddalił się.

Od chwili zgłoszenia zaginięcia policja sprawdza dworce, przystanki, szpitale, a także nagrania z monitoringów. W piątek (8 listopada) do policyjnych poszukiwań włączyli się strażacy z Brodnicy, Grążaw, Nowych Świerczyn, Jastrzębia i Łaszewa. W poszukiwaniach bierze udział około 50 osób i pies tropiący.

fot. KPP w Brodnicy

Funkcjonariusze piątkowe działania rozpoczęli od miejscowości Grążawy, w której zaginiony został zarejestrowany na nagraniu monitoringu jednego z budynków. Sprawdzali rowy, pobocza, wąwozy, lasy, brzegi rzek i strumieni. Do chwili obecnej nie udało się odnaleźć zaginionego.

Policja apeluje do mieszkańców miejscowości przyległych do DW 544 o sprawdzenie swoich gospodarstw, ze względu możliwość, że mężczyzna schował się przed zimnem w budynkach gospodarczych.

Bernard Wudziński ostatni raz widziany był w dniu zaginięcia (6 listopada) późnym wieczorem, ok. godz. 20.00, na drodze wojewódzkiej 544, przemieszczał się pieszo w kierunku Działdowa. Policja apeluje do osób, które jechały tego dnia tą drogą i widziały mężczyznę, o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy pod numerem tel. 56 49 14 200. 

 

Bernard Wudziński ma ok. 170 cm wzrostu, krótkie ciemne włosy, oczy piwne, uszy normalne, nos prostolinijny, wygląda na ok. 80 lat. W chwili zaginięcia ubrany był w ciemnobrązową kurtkę ze sztucznej skóry, ciemną czapkę z daszkiem, szalik w kratkę, ciemne spodnie, czarne półbuty.

Miał przy sobie dowód osobisty, dokumentację medyczną w teczce, był bez telefonu komórkowego. Wszystkie osoby, które widziały go lub znają miejsce jego pobytu proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji, numerem 112, bądź bezpośrednio z Komendą Powiatową Policji w Brodnicy (tel. 56 491 42 00).

źródło: KPP w Brodnicy (asp. szt.  Agnieszka Łukaszewska), oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor