POLICJA 997 18 mar 22:51 | Redaktor

Sekcja zwłok zmarłego 44-latka wykazała, że zgon nastąpił w wyniku zatrzymania krążenia – informuje policja. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali trzy osoby związane z tym zdarzeniem. Teraz trwają czynności z ich udziałem.

W poniedziałek (18 marca) przed południem kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu ustalili trzy osoby, które brały udział w zdarzeniu w sobotnią (16 marca) noc przy ul. Chełmińskiej w Toruniu. Dwie z nich to dwóch 30-letni mężczyźni, których zatrzymali policjanci - jeden mieszkaniec gminy Lubicz, drugi zaś pochodzi z gminy Obrowo. Trzeci z mężczyzn zgłosił się do komendy sam. To 20-letni mieszkaniec gm. Lubicz.  Teraz trwają czynności z ich udziałem. Policjanci ustalają  rolę poszczególnych osób w tym zdarzeniu.

Przeprowadzona przez biegłego z zakresu medycyny sądowej sekcja zwłok zmarłego 44-latka wykazała, że zgon nastąpił w wyniku zatrzymania krążenia. Ponieważ konieczne jest pogłębienie badań, prokurator zlecił dalsze badania histopatologiczne. Przypomnijmy: W nocy 16 marca o godz. 1:30 dyżurny toruńskiej policji  od operatora monitoringu miejskiego, otrzymał informację o awanturze do jakiej miało dojść  przy jednym z lokali na ul. Chełmińskiej w Toruniu.

Dyżurny natychmiast w to miejsce skierował patrol. Jak się okazało do utarczki słownej doszło pomiędzy piątką mężczyzn jeszcze wewnątrz lokalu. Konflikt przeniósł się na zewnątrz. Dwóch pokrzywdzonych zabrała karetka pogotowia do jednego z toruńskich szpitali. Jeden z nich po zaopatrzeniu powrócił do domu, a drugi nie odzyskał przytomności. Niestety, pomimo usilnych starań lekarzy mężczyzna zmarł. To 44- letni mieszkaniec Torunia.

Policjanci nadal zbierają wszelkie możliwe dowody mogące wyjaśnić co zaszło tej nocy. Apelują  również do wszystkich świadków, którzy dotąd nie byli przesłuchani, a mogą pomóc w wyjaśnieniu jego okoliczności o pilny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo- Śledczym KMP w Toruniu (56 641 26 07) lub dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pod numerem 112.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor