POLICJA 997 26 cze 19:47 | Redaktor

Policjanci z Inowrocławia i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili miejsce nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczone zostały maszyny, a osoby zajmujące się tym rodzajem przestępczości poniosą konsekwencje.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją uzyskali informację o działającym w Inowrocławiu punkcie z komputerami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie podejrzenia prowadzenia w tym miejscu nielegalnych gier hazardowych.

Dwa dni temu (24 czerwca) policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS - IV Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy, wkroczyły w podejrzane miejsce i przeszukały lokal.  Służby zabezpieczyły cztery urządzenia służące do prowadzenia działalności niezgodnej z przepisami ustawy o grach hazardowych. W sprawie został przesłuchany jeden z graczy oraz osoba, która obsługiwała urządzenia.

Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji grozi kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego automatu.  Natomiast za nielegalne urządzanie gier grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat trzech lub obie te kary łącznie. To nie pierwsza sprawa tego typu. W kwietniu w tym samym miejscu, służby również namierzyły przestępczy proceder i zlikwidowały go.

Źródło: Policja, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor