POLICJA 997 29 maj 12:29 | Redaktor
Usiłowali włamywać się do bankomatów. Z użyciem łoma i środków wybuchowych [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. KWP w Bydgoszczy

Dwóch mężczyzn aresztowano, a wobec trzeciego zastosowano policyjny dozór po serii prób włamań do bankomatów w regionie. Sprawcom nie udało się niczego ukraść, choć próbowali kilka razy, różnymi metodami.

14 maja policjanci z Torunia otrzymali zgłoszenie o nieudanej próbie włamania do bankomatu w Przysieku. Na miejscu do działań włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Po dokładnym sprawdzeniu okolicy, w lesie odnaleziono forda mondeo, którym najprawdopodobniej poruszali się włamywacze. Policyjny pies podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy na pobliskie pola, gdzie zatrzymano 32-letniego mieszkańca Torunia, który okazał się jednym ze sprawców.

Dalsza praca policjantów pozwoliła na wytypowanie, a następnie zatrzymanie osób, które usiłowały włamać się do bankomatów.

Tego samego dnia popołudniu policjanci zatrzymali na ulicach Bydgoszczy kolejnego ze sprawców - 34-letniego Ukraińca.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Toruń Centrum Zachód śledztwie usłyszeli zarzuty usiłowania włamań do dwóch bankomatów w Przysieku i Toruniu przy ul. Ugory. Prokurator wnioskował o ich aresztowanie. Obaj decyzją sądu trafili do aresztu na trzy miesiące.

 

W ubiegłym tygodniu w Toruniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z policjantami z Torunia zatrzymali trzeciego wspólnika, 31-letniego Ukraińca, który także usłyszał zarzut usiłowania włamania do bankomatu w Toruniu. Wobec niego prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru, zakazu opuszczania Polski i zatrzymaniu paszportu.

Z informacji, które posiadają policjanci, wynika, że mężczyźni mogli usiłować włamać się do bankomatów także w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim i Mikołajkach (woj. pomorskie). Stosowali różne metody. Usiłowali wysadzić bankomat, wyrwać go i zabrać ze sobą, a także otworzyć przy użyciu łomu. Za każdym razem bez efektu.

Teraz policjanci analizują sprawy dot. włamań do bankomatów i gromadzą materiał dowodowy umożliwiający prokuratorowi przedstawienie podejrzanym kolejnych zarzutów. Możliwe są w tej sprawie następne zatrzymania.

źródło i fot.: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor