POLICJA 997 12 maj 2019 | Redaktor
W wypadku na DK10 zginął obywatel Ukrainy [KOMUNIKAT POLICJI]

fot. Bydgoszcz998

Na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo w powiecie bydgoskim doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym zginał kierujący osobowym oplem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący wspomnianym samochodem zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się czołowo z nadjeżdżającym ciężarowym manem. Policjanci proszą o ostrożną jazdę, zmniejszenie prędkości i dostosowanie stylu jazdy do trudnych warunków na drogach.

W niedzielę (12 maja) o godzinie 15:40 dyżurny bydgoskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym zaistniałym na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo w powiecie bydgoskim.

fot. Bydgoszcz998

Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili ten fakt. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni mężczyzna kierujący oplem z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się czołowo z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym marki Man z naczepą. W wyniku tego wypadku obywatel Ukrainy jadący oplem poniósł śmierć na miejscu.

Teraz policjanci prowadzą, pod nadzorem prokuratora, czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Na drogach naszego regionu panują w niedzielę (12 maja) trudne warunki do jazdy. Padający przez cały dzień deszcz powoduje, że jezdnia jest mokra i śliska. Policjanci apelują o ostrożność, o zmniejszenie prędkości i dostosowanie stylu jazdy do trudnych warunków na drogach.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor