POLICJA 997 26 lip 2018 | Redaktor
Wyłowili z jeziora ciała nastolatków

fot. Policja

Dzisiaj (26 lipca) krótko po godz. 14.00 z jeziora w Wąsoszu (pow. nakielski) wyłowiono ciała dwóch poszukiwanych chłopców (15 i 16 lat.)

Na miejscu czynności policjantów nadzoruje prokurator z Szubina, jej decyzją ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci. 

Trzej chłopcy w wieku 15, 16 i 17 lat w poniedziałek (23 lipca) około godziny 16.00 wypożyczyli rower wodny. Według wstępnych ustaleń policji dostali kamizelki ratunkowe. Wypłynęli na jezioro. Dryfując na tafli najmłodszy z nich wszedł do wody. Prawdopodobnie uczynił to, aby się schłodzić. Wtedy też miał dostać drgawek i zanurzyć się w jeziorze. Widząc to, 17-latek wskoczył do wody, aby pomóc koledze. Po kilku minutach nurkowania stracił siły i wynurzył się na powierzchnię. Wtedy też zauważył, że na rowerze nie ma również 16-latka.

Policjanci wspólnie z innymi służbami nie ustawali w poszukiwaniach na jeziorze w Wąsoszu. W akcji  prócz policjantów na miejscu pracują także strażacy z Poznania i Bydgoszczy, w tym także płetwonurkowie, WOPR z Kruszwicy, Włocławka oraz Żnina. Dołączyli do nich też policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu z psami wyszkolonymi do poszukiwania w wodzie zapachów zwłok, a także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z dronem.

Dziś  (26 lipca) wyłowiono ciała poszukiwanych nastolatków.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor