POLICJA 997 17 mar 15:06 | Redaktor

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy uzyskali informację, że na terenie jednego z banków w centrum Bydgoszczy może dochodzić do procederu wyłudzenia kredytów bankowych. Zebrali materiał dowodowy świadczący o możliwym udziale w tym przestępstwie także pracownika banku.

 

Jak wynika z wiedzy policjantów, osoby ubiegające się o kredyty przedkładały dokumenty poświadczające nieprawdę w zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Na tej podstawie udało się oszustom uzyskać przynajmniej dwa kredyty, ale także w kilku przypadkach bank odmówił udzielenia kredytu, co i tak wiąże się z zarzutem usiłowania oszustwa. Jak wynika ze wstępnych szacunków straty banku wyniosły w tym przypadku ok. 80 tys. złotych.

Do tej sprawy zatrzymano czterech mężczyzn, wśród których był także pracownik banku.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w celu dokonania oszustwa kredytowego przy wykorzystaniu zaświadczeń poświadczających nieprawdę o zatrudnieniu i wynagrodzeniu.

Na wniosek policjantów i prokuratora z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ sąd aresztował trzech podejrzanych na dwa miesiące.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor