POLICJA 997 31 maj 15:22 | Redaktor

Za nielegalny połów ryb odpowiedzą trzej mężczyźni, którzy za wędki chwycili w trwającym okresie ochronnym dla ryb. Wędkujących w rejonie Toru Regatowego na Brdzie zastali policjanci z Wyżyn.

Policjanci przypominają, że każdego roku od 15 marca do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb w Brdzie, zgodnie z rozporządzeniem wojewody kujawsko-pomorskiego, które wprowadza okres ochronny dla ryb.

W czwartek (30 maja) kryminalni z komisariatu na Wyżynach przyłapali trzech mężczyzn podczas amatorskiego połowu ryb z Brdy w rejonie Toru Regatowego przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy.
Okazało się, że to przyjezdni: 56- i 59-letni mieszkańcy Łodzi i 35-letni mieszkaniec Pabianic.

Mężczyźni zostali wylegitymowani oraz poinformowani o popełnieniu przestępstwa z uwagi na okres ochronny dla ryb. Zgodnie z przepisami, policjanci musieli też zabezpieczyć ich sprzęt wędkarski.

Wędkarzom zostały wystawione wezwania do stawiennictwa w komisariacie na Wyżynach. Ci jednak stwierdzili, że zgłoszą się jeszcze tego samego dnia, gdyż nazajutrz wyjeżdżają do domu. Wszyscy zostali przesłuchani i  usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnego połowu ryb.

Czytaj też: Straż Rybacka dostała nowe auta i lornetki

Może im grozić kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

źródło: KWP w Bydgoszczy, oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor