POLICJA 997 4 sty 2018 | Redaktor
Zatrzymani za atak na biuro poselskie PiS

Nakielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali w środę, 3 stycznia 2018 roku, dwie osoby podejrzewane o atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Nakle nad Notecią. 34-latek i jego 35-letnia żona usłyszeli już zarzuty i zostaną przesłuchani przez prokuratora.

Komunikat policji:

Zgłoszenie o tym, że na drzwiach prowadzących do biura poselskiego jednej z partii politycznych (europosła Kosmy Złotowskiego i posła Łukasza Schreibera z PiS - przy. red.) ktoś w noc sylwestrową umieścił obraźliwej treści napisy, wpłynęło do dyżurnego nakielskiej komendy w  poniedziałek (1 stycznia) około godziny 13:00. Zawiadomienie w tej sprawie złożył asystent posłów.

Od początku nie wykluczano, że czyn sprawców wyczerpuje znamiona przestępstwa, co potwierdziło się po analizie prawno-karnej zebranego w sprawie materiału dowodowego. Materiały tego postępowania zostały przekazane do oceny, do prokuratury.  

Nad ustaleniem sprawców tego czynu pracowali wspólnie nakielscy kryminalni oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz praca policjantów przyniosła spodziewane efekty. 3 stycznia policjanci ustalili osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa. 35-letnia kobieta i jej 34-letni mąż zostali zatrzymani około godziny 18:30 w swoim miejscu zamieszkania, w Nakle. Oboje usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania.

Podejrzani zostaną przesłuchani przez prokuratora, który rozpatrzy wniosek, jaki skierowali do prokuratury policjanci o zastosowanie wobec podejrzanych policyjnego dozoru.

 Źródło: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor