Pozostałe 28 cze 2019 | Redaktor

Bałtycka Liga Baseballu zbliża się do zakończenia fazy grupowej. W sobotę i niedzielę w Osielsku rozegrane zostaną dwa dwumecze. Szczególnie ważny będzie niedzielny pojedynek „na szczycie”.

Bałtycka Liga Baseballu - Grupa Zachodnia:

Sobota 29 czerwca godz. 12:00 i 15:00: Rookie Goats Poznań - Piraci Władysławowo

Niedziela 30 czerwca godz. 11:00 i 14:00: KWK Construction Dęby Osielsko - Piraci Władysławowo

Na czele tabeli Grupy Zachodniej BLB, z kompletem zwycięstw, plasują się ex-aequo KWK Construction Dęby oraz Piraci, czyli mistrzowie i brązowi medaliści ubiegłorocznej edycji BLB. Ich niedzielne starcie zadecyduje najprawdopodobniej o tym, kto tę grupę wygra. Oba zespoły mają już zapewniony awans do fazy play-off (awansują po trzy drużyny z Grup Zachodniej i Wschodniej oraz 2 z Południowej, mniej licznej). Zespół z Poznania zajmuje aktualnie trzecią lokatę, ale może ją jeszcze stracić, więc liczy na pokonanie Piratów przynajmniej w jednym z sobotnich spotkań.

Oprócz weekendowych meczów w Osielsku, do zakończenia rozgrywek w Grupie Zachodniej pozostał jeszcze dwumecz KWK Construction Dębów z Barons Wrocław (6 lipca we Wrocławiu). Dolnośląski zespół ma jeszcze szanse na wyprzedzenie poznaniaków w tabeli i awans do play-off, ale musiałby wygrać oba te spotkania.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor