Pozostałe 15 maj 2019 | Redaktor
Bydgoscy mistrzowie taekwondo zdobyli medale na olimpiadzie młodzieży

Trzy medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyli zawodnicy UKS 10 Taekwondo Bydgoszcz.

Zawody były jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych w taekwondo olimpijskim. W turnieju wzięło udział 180 kadetów, którzy wcześniej musieli zdobyli kwalifikacje w turniejach eliminacyjnych.

W konkurencji dwuboju sprawnościowego złoty medal i tytuł mistrza Polski zdobył Mateusz Drews. Ten sam zawodnik został też wicemistrzem Polski w konkurencji walk w kategorii do 33 kg Junior Młodszy.

Z kolei Marta Malewicz wywalczyła trzecie miejsce w konkurencji do 44 kg Junior Młodszy, uzyskując tym samym tytuł drugiej wicemistrzyni Polski.

Zawodnicy trenują w klubie UKS 10 Bydgoszcz i są objęci szkoleniem prowadzonym w klasach Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 31 w Bydgoszczy. Trenują pod okiem trenerów: Sławomira Wąsa, Grzegorza Jagodzińskiego, Grzegorza Giełdona, Arkadiusza Nowakowskiego.