Pozostałe 2 cze 18:00 | Redaktor
Bydgoscy wioślarze zdobyli medale na mistrzostwach Europy

Fot. PZTW/Julia Kowacic

Czwórka bez sternika kobiet w składzie: Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia), Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp), Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Na drugim stopniu podium stanęli Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia) i Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) w składzie polskiej czwórki bez sternika mężczyzn.

Wyniki osad reprezentacji Polski w których startowali wioślarze LOTTO-Bydgostii:

Fot. PZTW/Julia Kowacic

czwórka bez sternika mężczyzn – srebrny medal

Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)

Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia)

Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)

Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)

Wyniki finału ,,A”: 1. Wielka Brytania – 5:51,01, 2. Polska – 5:53,90, 3. Niemcy – 5:56,08, 4. Ukraina – 5:57,43, 5. Włochy – 5:59,33, 6. Białoruś – 6:02,36. Trenerem klubowym wioślarza LOTTO-Bydgostia jest Marian Drażdżewski.

czwórka bez sternika kobiet – brązowy medal

Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia)

Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia)

Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp)

Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia)

Wyniki finału ,,A”: 1. Holandia – 6:24,84, 2. Rumunia – 6:27,92, 3. Polska – 6:32,37, 4. Dania – 6:33,01, 5. Rosja – 6:36,94, 6. Wielka Brytania – 6:37,69. Trenerem klubowym wioślarek LOTTO-Bydgostia jest Michał Kozłowski.

czwórka podwójna mężczyzn – VII miejsce

Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia)

Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)

Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa)

Adam Wicenciak (KW 04 Poznań)

dwójka bez sternika kobiet – X miejsce

Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków)

Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia)

dwójka podwójna kobiet – XII miejsce

Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa)

Martyna Radosz (LOTTO-Bydgostia)

ósemka mężczyzn – VII miejsce

Jakub Aleksandrowicz (PTW Płock)

Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)

Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz)

Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)

Adrian Pawłowski (PTW Płock)

Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin)

Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia)

Adam Woźniak (AZS AWF Warszawa)

Tomasz Skurzyński (SMS/AZS UMK Toruń)

W dwójkach podwójnych mistrzami Europy zostali Fabian Barański (WTW Włocławek) i Mirosław Ziętarski, a srebrny medal zdobył też Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) w jedynkach wagi lekkiej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor