Pozostałe 2 lip 2017 | Redaktor
Bydgoski klub ma chrapkę na mistrzostwo. ZOOLeszcz Gwiazda się wzmacnia

Zawodnicy ZOOLeszcz Gwiazdy Bydgoszcz z medalami i pucharem za 3 miejsce / fot. Facebook

Podczas gdy bydgoscy piłkarze, koszykarze, siatkarze i żużlowcy walczą głównie z własnymi problemami, pingpongiści ZOOLeszcz Gwiazdy wywalczyli brązowe medale. W przyszłym sezonie chcą powalczyć o tytuł Mistrzów Polski.

W poprzednim sezonie tylko cztery bydgoskie zespoły występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Siatkarze Łuczniczki i siatkarki Pałacu walczyli o utrzymanie, a koszykarki Artego oraz tenisiści stołowi ZOOLeszcz Gwiazdy o medale. Ostatecznie ta sztuka udała się zawodnikom z Miedzynia. Pingpongiści w półfinale ulegli rywalom z Gdańska i zakończyli sezon z brązowymi medalami. To więc jedyny medal wywalczony w tym roku przez bydgoskie kluby.

Brązowy medal wywalczony przez ZOOLeszcz Gwiazdy to największy sukces w historii klubu i ogromna zasługa głównego sponsora, menedżera i zawodnika, Zbigniewa Leszczyńskiego. Jeszcze w 2011 roku klub rywalizował w III lidze. W ciągu trzech lat awansował do ekstraklasy. W pierwszym sezonie w Superlidze (2014/2015) wywalczył 8. miejsce. Już w trzecim sezonie w elicie zespół zdobył brązowy medal.

Zaangażowanie Zbigniewa Leszczyńskiego w popularyzację ping-ponga w Polsce, jak i wszechstronna znajomość dyscypliny zostały docenione poprzez powierzenie mu w nowym sezonie funkcji prezesa LOTTO Superligi. - Tegoroczne rozgrywki były dla nas bardzo udane, zakończone historycznym, brązowym medalem. Dodam, że Marek Badowski, który reprezentował nasz klub w minionym sezonie, został m.in. indywidualnym wicemistrzem Polski seniorów oraz wicemistrzem Polski młodzieżowców w singlu. W nowym sezonie duże nadzieje wiążemy z zawodnikami, którzy wzmocnią nasz skład – mówił Zbigniew Leszczyński podczas spotkania z prezydentem Rafałem Bruskim.

Prezesowi Leszczyńskiemu podczas wizyty w ratuszu towarzyszył 20-letni Tomasz Tomaszuk, perspektywiczny zawodnik, który poprzedni sezon spędził w zespole z Gdańska. Jest multimedalistą mistrzostw Polski, w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. W nadchodzącym sezonie zagra w Bydgoszczy.

Na inaugurację sezonu 2017/2018 - 26 września - ZOOLeszcz zagra na wyjeździe z Polonią Bytom.