Pozostałe 25 cze 2018 | Redaktor
Dęby Osielsko dwukrotnie rozgromiły zespół z Warszawy

materiał ilustracyjny / fot. Anna Kopeć

Bałtycka Liga Baseballu minęła półmetek sezonu. Dęby Osielsko na własnym boisku dwukrotnie pokonały Warsaw Dragons i wróciły na drugie miejsce w tabeli.

Warszawskie Smoki okazały się niezbyt wymagającym rywalem dla zespołu z Osielska. W sobotnich (23 czerwca) meczach u Dębów grali głównie zawodnicy rywalizujący o szanse gry w Ekstralidze. Na tle Dragonów mieli okazję wykazać się skutecznością w grze. Łącznie w dwumeczu baseballiści Dębów zdobyli 38 obiegów, wybijając 25 hitów. Najwięcej, bo po 4 hity, odbili Oskar Wąsik, Kacper Olejnik i Tomasz Lingo, który zaprezentował też solidną grę na 1. bazie. Hitami za dwie bazy popisali się w drugim meczu Mateusz Streich i wspomniany już Kacper Olejnik, który asystował przy aż 6 obiegach.

Na pozycji miotacza po raz pierwszy w rozgrywkach BLB szansę gry otrzymał 15-letni reprezentant Polski kadetów Szymon Karczewski. W I rundzie stracił 4 obiegi, jednak później było już lepiej. W połowie meczu oddał miejsce na górce miotacza przy prowadzeniu Dębów 7:5, co pozwoliło mu zostać Zwycięskim Miotaczem meczu. Jego zmiennik Streich do końca spotkania wpuścił na bazy zaledwie trzech stołecznych pałkarzy nie tracąc obiegu i otrzymał Save'a. Cały drugi mecz narzucał Mateusz Gralak, który po pozyskaniu przez Dęby miotaczy/trenerów z USA rzadko „łapie” się na górkę w Ekstralidze. Pałkarzom Dragonów pozwolił jedynie na wybicie 2 hitów i zakończył mecz shut-outem, czyli zwycięstwem do zera.

Ostateczny wynik obu meczy Dęby Osielsko – Warsaw Dragons to: 18:5 i 20:0. Po tych spotkaniach osielszczanie powrócili na drugą lokatę w tabeli BLB.

Rywalizacja Bałtyckiej Ligi Baseballu toczyła się w sobotę również w Działdowie. Liderzy tabeli Ravens Lublin rozegralu aż trzy spotkania z Piratami Władysławowo i Lisami Białystok. W pierwszym meczu Piraci niespodziewanie pokonali lidera 13:1, do czego walnie przyczynił się Aimar Medina (w Ekstralidze reprezentuje barwy Dębów). Kubańczyk wybił dwa home runy, za 1 i za 3 punkty. Lubelskie Kruki zrewanżowały się w drugim meczu, pokonując Piratów 12:0. Najmniej doświadczone Lisy Białystok, mimo zmęczenia Ravens trzymeczowym maratonem, nie stawiły liderom oporu i Kruki umocniły się na czele BLB.

Wyniki z Działdowa: Ravens Lublin - Piraci Władysławowo 1:13 i 12:0, Ravens Lublin - Lisy Białystok17:0.

Aktualna tabela Bałtyckiej Ligi Baseballu:

1. Ravens Lublin 10 16
2. Dęby Osielsko 8 12
3. Yankees Działdowo 6 10
4. Piraci Władysławowo 8 9
5. Centaury Warszawa 8 5
6. Warsaw Dragons 7 2
7. Lisy Białystok 7 0
(po nazwie klubu: liczba meczów, punkty).

Następna runda BLB rozegrana zostanie 15 lipca. W Osielsku Dęby rozegrają dwumecz z Lisami Białystok, które zagrają także trzecie spotkanie przeciwko Warsaw Dragons. W Działdowie miejscowi Yankees zmierzą się dwukrotnie z Ravens Lublin.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor