Pozostałe 13 maj 2018 | Redaktor
 Dęby Osielsko na remis. Cztery mecze dwie ligi

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Dęby Osielsko w weekend (12 i 13 maja) podzieliły się punktami z Piratami Władysławowo w Bałtyckiej Lidze Baseballu i z Barons Wrocław w Ekstralidze.

Dęby Osielsko - Piraci Władysławowo 9:4 i 7:8

Choć Piraci nie grają w tym sezonie w Ekstralidze, a Dęby wystawiły rezerwowy „garnitur", to oba mecze były ciekawe i zacięte, prowadzenie przechodziło w nich z rąk do rąk. Zwycięstwo w pierwszym meczu Dęby zapewniły sobie 5-punktową zdobyczą w przedostatniej rundzie, w drugim spotkaniu walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej piłki.

BLB grała w sobotę (12 maja) również w Działdowie, gdzie Ravens Lublin dwukrotnie pokonali Warsaw Dragons.

Nowym liderem BLB zostali Ravens Lublin (8 pkt. w pięciu meczach), Dęby zajmują czwartą lokatę (4 pkt. w czterech meczach), jednak zespoły mają rozegraną różną liczbę spotkań.

Ekstraliga baseballu: Dęby Osielsko - Barons Wrocław 6:5 (10 r.) i 3:9

Mają czego żałować ci, którzy nie oglądali dziś w Osielsku ekstraligowej rywalizacji Dębów z Barons Wrocław, zwłaszcza fantastycznego pierwszego meczu! Zacięta walka o każdą piłkę, niemal wszystkie możliwe rezultaty remisowe, wreszcie rozstrzygnięcie dopiero w dogrywce, po 3,5 godzinach gry! Dęby wygrały z Barons 6:5 po pięknym hicie odbitym przez Szymona Szymańskiego i szybkim biegu przez dwie bazy Kacpra Murawskiego. Niestety, w drugim spotkaniu osielszczanie nieco się zdekoncentrowali i pozwolili rywalom szybko uciec z wynikiem, a pogoń w końcówce okazała się spóźniona i wrocławianie wygrali 9:3.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor