Pozostałe 1 lip 2019 | Redaktor

Remis ze wskazaniem na gospodarzy zanotowaliśmy w dwumeczu „na szczycie” grupy zachodniej Bałtyckiej Ligi Baseballu.

W starciu niepokonanych dotąd drużyn KWK Construction Dęby podzieliły się zwycięstwami z Piratami Władysławowo, jednak wyższą wygraną odniósł zespół z Osielska, co prawdopodobnie zdecyduje o ostatecznej kolejności w tabeli grupowej i rozstawieniu do fazy play-off. W sobotę (30 czerwca), także w Osielsku, Piraci dwukrotnie rozgromili zespół Rookie Goats Poznań, który już wcześniej zapewnił sobie awans do play-off BLB.

Piraci Władysławowo - Rookie Goats Poznań 21:8 i 24:2

KWK Construction Dęby Osielsko - Piraci Władysławowo 5:8 i 13:5

O zwycięstwie Piratów w pierwszym spotkaniu przesądziła dobra postawa miotacza Damiana Kozy oraz zbyt wiele błędów popełnionych przez osielszczan. Dość niespodziewanym liderem formacji ofensywnej KWK Construction Dębów był w tym meczu Juliusz Liwoch, który odbił dwa hity (w tym dwubazowego) oraz poświęcenie z asystą punktową i w nieco szalony sposób zdobył punkt, odważnie kradnąc bazę domową.

W rewanżowym meczu osielszczanie już w I rundzie wybili pięć hitów i objęli prowadzenie 7:3, a potem kontrolowali grę. Piraci użyli aż czterech miotaczy, ale wszyscy zaprezentowali się dość słabo - narzucając wiele niecelnych piłek oddali łącznie aż 16 baz darmo. Również w odbiciach górowali w tym meczu pałkarze z Osielska: wybili 10 hitów, a miotający przez cały mecz Mateusz Gralak pozwolił nadmorskiej drużynie zaledwie na trzy hity i to on poprowadził zespół gospodarzy do zwycięstwa.

Piraci zakończyli już udział w fazie grupowej BLB. Wygrali dziewięć spotkań, przegrali tylko jedno i z 18 pkt. przewodzą w tabeli. KWK Construction Dęby mają jeszcze do rozegrania dwumecz z Barons we Wrocławiu (sobota, 6 lipca) - jeśli wygrają oba te spotkania, to zrównają się dorobkiem z Piratami, a wówczas o pierwszym miejscu zdecyduje bilans dzisiejszych bezpośrednich spotkań, korzystny dla osielszczan. KWK Construction Dęby, Piraci oraz Rookie Goats Poznań zapewniły już sobie awans do fazy play-off BLB, która rozpocznie się 20 sierpnia z udziałem ośmiu drużyn.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor