Pozostałe 29 kwi 2018 | Redaktor
Dęby z legią... cudzoziemską. I łatwo wygrywają

Po dwóch porażkach ze Stalą Kutno wreszcie są wygrane w Ekstralidze/fot. Anna Kopeć

W dwumeczu Ekstraligi baseballu Dęby Osielsko przed własną publicznością dwukrotnie pokonały Gepardy Żory 10:0 (7 r.) i 7:1. To pierwsze zwycięstwa Dębów w tym sezonie Ekstraligi.

W zespole z Osielska zadebiutowali dwaj nowi zawodnicy: Daniel Catalan i Adan Cabrales. Obaj posiadają podwójne obywatelstwo USA i Chile, w czwartek przylecieli do Polski i oprócz gry zajmą się również szkoleniem zarówno drużyny ligowej, jak i młodszych kategorii wiekowych. Cabrales, który będzie trenerem miotaczy, narzucił w pierwszym meczu 1-hittera (rywale zdołali wybić w całym meczu tylko 1 hita).

Zapowiedź:

Zgodnie z tradycją w długi majowy weekend sekcja baseballowa UKS Dęby organizuje Turniej Północy o Puchar Dewelopeo. W jubileuszowej X edycji wystartują dwa zespoły z Warszawy - Centaury i Dragons - oraz gospodarze, Dęby Osielsko. Turniej potrwa 3 dni, a 1 maja po zakończeniu gier UKS Dęby zaprasza wszystkich sympatyków baseballu na wielkie grillowanie na stadionie im. Polskiej Narodowej Fundacji Młodych Baseballistów przy ul. Centralnej.

Terminarz turnieju:

Wtorek 1 maja:

godz. 13.00 Dęby - Centaury Warszawa

godz. 16.00 Dęby - Warsaw Dragons

godz. 18.00 Wielkie Baseballowe Grillowanie

Środa 2 maja:

godz. 10.00 Dragons - Centaury

godz. 13.00 Dęby - Centaury

godz. 16.00 Dęby - Dragons

Czwartek 3 maja:

godz. 10.00 Dragons - Centaury

godz. 13.00 Finał (2 najlepsze drużyny turnieju)

UKS Dęby serdecznie wszystkich zaprasza na baseballową majówkę na stadionie w Osielsku!

Kolejne mecze Ekstraligi baseballu rozegrane zostaną w niedzielę 6 maja. Dęby podejmą w Osielsku mistrza Polski, Silesię Rybnik.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor