Pozostałe 27 sty 2020 | Redaktor
Floreciści z całej Polski walczyli o medale w Bydgoszczy [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn zostały rozegrane w Bydgoszczy 25 i 26 stycznia. W rywalizacji wzięło udział prawie 150 osób.

Mistrzostwa odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 31.

Organizatorem rozgrywek był Uczniowski Klub Sportowy przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy i Polski Związek Szermierczy, współorganizatorami Urząd Miasta Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Prawo startu w Mistrzostwach mieli wszyscy zawodnicy kategorii wiekowej juniora (18-20 lat) i juniora młodszego (15-17 lat).

Zawody zostały rozegrane zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) i regulaminem Polskiego Związku Szermierczego.

2. Jan JURKIEWICZ BUDOWLANI TORUŃ

3T Mikołaj PŁASZCZEWSKI WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ.

3T Adam PODRALSKI KS AZS AWFIS GDAŃSK

Z reprezentantów UKS MDK-5 w Bydgoszczy najlepiej zaprezentował się Szymon Mlicki, który 11. miejsce. Kamil Tomeczek uplasował się na 44. pozycji, Igor Bołdziło na 48., Wiktor Stachera na 64., Karol Kulski na 80.

DRUŻYNOWO

kobiety:

1. WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ (Kolibabka, Kręc, Pijaczyńska, Wisoky)
  2. UKS DE LA SALLE GDAŃSK (Jerz, Szemplińska, Wierzchowska, Wierzchowska)
  3. FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU (Dębicka, Kisielewska, Kołodziejczyk, Oklińska)

mężczyźni:

1. KS AZS AWFIS GDAŃSK, (Dołżycki, Goc, Martyniak, Podralski)
  2. AZS AWF POZNAŃ (Bem, Cierluk, Pichłacz, Szczypiński)
  3. AZS AWF WARSZAWA (Biedrzycki, Iżycki, Surma, Zakrzewski)

UKS MDK-5 w rywalizacji drużynowej (Igor Bołdziło, Szymon Mlicki, Wiktor Stachera, Kamil Tomeczek) zajął 10. miejsce.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta Bydgoszczy i marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Patronem medialnym spotkania był „Tygodnik Bydgoski”.