Pozostałe 13 lut 2019 | Redaktor
Medale i rekordy bydgoskich młodych lekkoatletów

Osiem medali wywalczyli lekkoatleci Zawiszy na rozgrywanych w Arenie Toruń Mistrzostwach Polski U-18 i U-20.

Bydgoscy zawodnicy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Złoto w biegu na 60 m wywalczyła Dominika Małkowska. Podopieczna trenera Jacka Lewandowskiego finał wygrała o zaledwie 0,01 sek. Złoty medal zdobyła z czasem 7,66, który jednocześnie jest jej rekordem życiowym.

Drugi złoty medal padł łupem Mateusza Kołodziejskiego w skoku wzwyż w kategorii do lat 18. Zawodnik trenowany w klubie przez Wiesława Czapiewskiego pokonał poprzeczkę zawieszoną na 2,04 m i pobił przy tym „życiówkę”. Srebro w skoku wzwyż, lecz w kategorii U-20 wywalczył inny podopieczny trenera Czapiewskiego, Gracjan Wiśniewski.

Srebrne krążki wywalczyli ponadto Julia Koralewska w biegu na 2000 m i Patrycja Banach w pchnięciu kulą. Dorobek lekkoatletów Zawiszy uzupełnili jeszcze brązowi medaliści: Amelia Nieruszewicz w biegu na 200 m, Ryszard Piasecki w biegu na 400 m oraz Oskar Kokoszewski w pchnięciu kulą.

Łączny bilans zawodników klubu (2 złote – 3 srebrne – 3 brązowe) pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej mistrzostw.

Medal dla BKS Bydgoszcz, klubu będącego w strukturach związku, wywalczyła ponadto Kinga Gacka. Następczyni Igi Baumgart-Witan zdobyła srebro w biegu na 200 m. W finale musiała uznać wyższość reprezentantki Polski Magdaleny Stefanowicz.

Kolejne halowe mistrzostwa Polski w Arenie Toruń odbędą się w już najbliższy weekend 16-17 lutego. Tym razem do rywalizacji o medale staną seniorzy, wśród których na pewno pojawią się m.in. Paweł Wojciechowski, Adrianna Sułek czy Marika Popowicz-Drapała.

Źródło: CWZS Zawisza Bydgoszcz