Pozostałe 31 mar 2019 | Redaktor
Mocy hokeistom BKS wystarczyło na dwie tercje

Łodzianie wygrali ligę/fot. Anna Kopeć

Hokeiści BKS Bydgoszcz prowadzili po dwóch tercjach finałowego pojedynku z ŁKH w Łodzi 4:3. I chwała im za to.

Ostatecznie przegrali finał 2. ligi z łodzianami 4:7. Nie powtórzyli zatem sukcesu z ubiegłego roku, kiedy to zdobyli awans do wyższej klasy. Nie mogli jednak wtedy zagrać w 1. lidze, bo władze miasta odmówiły pomocy finansowej. Być może świadomośc, że sukces w meczu z Łódzkim Klubem Hokejowym wcale nie gwarantuje im awansu sportowego, spowodował że nie dali w trzeciej tercji niedzielnego (31 marca) pojedynku. Przegrali ją 0:4.

Ale dzielnie walczyli. Choć zaczęło się fatalnie od prowadzenia gospodarzy 2:0, to bydgoscy hokeiści potrafili najpierw doprowadzić do remisu, a potem wyszli na prowadzenie.

ŁKH Łódź - BKS Bydgoszcz 7:4 (2:2, 1:2, 4:0)