Pozostałe 31 paź 2019 | Redaktor
Niepełnosprawni sportowcy wyciskali sztangę na Zawiszy [ZDJĘCIA]

W kompleksie Zawiszy w weekend (25–27 października) z ciężarami zmagali się zawodnicy niepełnosprawni. Na pomostach XX Pucharu Polski Wyciskania Sztangi Leżąc „Łuczniczka 2019” startowali reprezentanci dziesięciu miast.

Na zawody przyjechali sportowcy z Grudziądza, Radomia, Koszalina, Elbląga, Giżycka, Wrocławia, Warszawy, Stalowej Woli i Wrocławia. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz”. Świetnie spisała się Paulina Przywecka-Puziak: w kategorii II, do 67 kg, zajęła I miejsce z wynikiem 98 kilogramów. Jej koleżanka klubowa Marta Cieślińska w kategorii 55 kg zajęła II miejsce, z wynikiem 55 kilogramów.

– Pozostali zawodnicy Startu uplasowali się również dobrze – ocenia prezes stowarzyszenia Andrzej Ofczyński. – Debiutant w startach, Mateusz Kieszkowski w kat. 72 kg z wynikiem 85 kg zajął III miejsce, Dariusz Szymczyk w kat. 80 kg z wynikiem 85 kg - IV miejsce, Piotr Tomasik w kat. 88 kg z wynikiem 65 kg - IV miejsce, Dawid Kowalski w kat +107 kg z wynikiem 110 kg - IV miejsce.

Zawodnicy, prezes oraz trener Damian Sikora mogą teraz odetchnąć przed nowym sezonem. Największe sukcesy mijającego roku startowego są dziełem Pauliny Przyweckiej-Puziak - po Mistrzostwach Świata uplasowała się na XI miejscu, w Pucharze Świata zajęła II miejsce. - Teraz czas na odpoczynek i z nowym rokiem praca nad formą startową do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio – zapowiada prezes. Obecne XI miejsce pozwala zawodniczce mieć nadzieję na start na igrzyskach. Kwalifikację otrzymują sportowcy do XII miejsca. - Egzaminem dla Pauliny będzie wyjazd do Dubaju na Puchar Świata w drugiej połowie kwietnia. Jestem dobrej myśli – mówi Ofczyński.

Dziękuje wszystkim dzięki, dzięki którym zawodnicy niepełnosprawni mogli spełnić swoje marzenia: Ministerstwu Sportu i Turystyki, PFRON-owi, Urzędowi Miasta Bydgoszczy, Urzędowi Marszałkowskiemu – mówi, podsumowując sezon.

tekst: Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz” i mk