Pozostałe 17 sie 2020 | Redaktor
Osielszczanie kontra Centaury. Triumf i przegrana

Z połowicznym sukcesem wracają baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko z wyjazdowego starcia z Centaurami Warszawa. Pierwszy mecz osielszczanie wygrali 4:2, w drugim, po zaciętej walce i dogrywce, ulegli Centaurom 4:5. Mecze rozegrane zostały w Kutnie, ponieważ z powodu pandemii Centaury nie mogą w tym sezonie korzystać z boiska w amerykańskiej szkole w Warszawie.

Centaury Warszawa - KWK Construction Dęby Osielsko 4:2 i 4:5 (8 r.)
Miotacze: (1. mecz) [OSI] Yorfrank Lopez - Winner (1-1); [WAR] Marek Podgórski - Loser
(2. mecz) [OSI] Radosław Zajda, Łukasz Przybułek (8.) - Loser (1-3); [WAR] Mateusz Szustek - Winner

Przez większość pierwszego spotkania przebieg gry zdominowali miotacze obu drużyn. Skuteczniejszy od kapitana reprezentacji Polski Marka Podgórskiego (Centaury) okazał się Yorfrank Lopez, Wenezuelczyk z profesjonalną przeszłością w USA i Europie, narzucający w tym sezonie dla KWK Construction Dębów. Stołeczny zespół objął prowadzenie 2:0 w III rundzie, ale w IV osielszczanie zdobyli aż 4 obiegi, dzięki dwubazowym hitom Douglasa Rodrigueza i Mateusza Streicha. Wynik 4:2 utrzymał się do końca meczu.

W drugim starciu walka była jeszcze bardziej zacięta. Po hitach Rodrigueza i Pawła Zagórskiego oraz poświęceniu Szymona Szymańskiego KWK Construction Dęby objęły w IV odsłonie prowadzenie 2:1. Niestety, w VII partii po błędach obrony i miotacza osielszczan Dominik Cydzik zdobył wyrównujący obieg dla Centaurów. Chwilę później Filip Sarota atakował bazę domową i był o krok od zdobycia zwycięskiego obiegu, ale Rodriguez zdążył go wyautować i zapobiec porażce. Po regulaminowych siedmiu rundach był więc remis 2:2 i zespoły przystąpiły do dogrywki, w której dla przyspieszenia rozstrzygnięcia każdą turę rozpoczyna się z dwoma biegaczami na 1. i 2. bazie. KWK Construction Dęby zdobyły w dogrywce 2 obiegi po skrótach z poświęceniem Daniela Charchuły i Bartosza Teski oraz hicie Zagórskiego. W dolnej turze narzucającego od początku meczu Radosława Zajdę, który miał już „w ramieniu” prawie 120 narzutów i problemy z ich celnością, zastąpił na górce miotacza Łukasz Przybułek i wystrajkował pierwszego pałkarza Centaurów. Następny odbijający - Podgórski - wybił home runa, który dzięki obecnym na bazach biegaczom dał Centaurom 3 pkt. i zwycięstwo 5:4!

6. KWK Construction Dęby Osielsko 3-9

W rozgrywkach Ekstraligi nastąpi teraz przerwa do 6 września, w tym terminie KWK Construction Dęby udadzą się na wyjazdowy dwumecz do lidera tabeli, Barons Wrocław.

Przed tygodniem rozpoczęła rozgrywki Bałtycka Liga Baseballu, w której KWK Construction Dęby Osielsko bronią mistrzowskiego tytułu. Nowy sezon został zaplanowany w systemie jesień-wiosna, a decyzja ta została podjęta już jesienią ub. roku, kiedy nikt jeszcze nie spodziewał się pandemii koronawirusa i zablokowania rozgrywek sportowych. KWK Construction Dęby pierwszy dwumecz BLB rozegrają w najbliższą sobotę 22 sierpnia w Osielsku, a ich rywalem będą Yankees Działdowo.