112 7 sty 16:46 | Redaktor
Znaleziono narkotyki w mieszkaniu agresywnego 26-latka

fot. Policja

Młody mężczyzna, który najpierw groził, że odbierze sobie życie, a potem groził, że zaatakuje policjantów, posiadał w swym mieszkaniu narkotyki. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

2 stycznia mieszkaniec Izbicy Kujawskiej zgłosił na policję, że chce sobie zrobić krzywdę. Policjanci natychmiast udali się do zgłaszającego, którego zastali na miejscu z nożami w rękach i groził  że zabije funkcjonariuszy, jeśli do niego podejdą. Rozmowa z agresywnym, 26-letnim mężczyzną nie przyniosła efektu. Policjantom udało się go jednak obezwładnić. Po udzielonej pomocy przez ratowników medycznych 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci podejrzewali, że mógł on być pod wpływem środków odurzających, dlatego postanowili sprawdzić, czy w mieszkaniu nie ma narkotyków. W trakcie przeszukania w jednej z szaf znaleziono pudełko z białym proszkiem i suszem roślinnym. Badanie zabezpieczonych środków wykazało, że biały proszek to amfetamina o wadze 47 gramów, a susz to 0,3 g marihuany.

3 stycznia 26-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzuty związane z groźbami wobec funkcjonariuszy i naruszeniem ich nietykalności oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na razie zatrzymany przebywa w tymczasowym areszcie.

fot. Policja

na podst. not. prasowej KMP we Włocławku

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor