112 7 sie 2018 | Redaktor
Tragiczny weekend w kujawsko-pomorskim

fot. Policja

W niedzielę (5 sierpnia) w wyniku utopienia zginęły dwie osoby. Wczoraj wyłowiono ciała kolejnych dwóch poszukiwanych mężczyzn.

Od niedzieli (5 sierpnia) aleksandrowscy policjanci wspólnie ze Strażą Pożarna prowadzili intensywne działania poszukiwawcze na terenie Wisły. Działania rozpoczęły się od zgłoszenia przypadkowego przechodnia, który w miejscowości Przypust (gm. Nieszawa, powiat aleksandrowski) zauważył na brzegu Wisły dwa komplety ubrań i rowery, a w pobliżu nikogo nie było. Jeszcze w niedzielę wyłowiono z rzeki ciało 29-letniego mężczyzny. Jak ustalili policjanci, mężczyzna pływał w towarzystwie kolegi, który nie wrócił do miejsca zamieszkania. Wczoraj (6 sierpnia) około godz. 11.00 wyłowiono drugie ciało, 25-letniego mieszkańca powiatu aleksandrowskiego.

W niedzielę (5 sierpnia) policjanci otrzymali również inne zgłoszenie. Nieopodal brzegu Wisły, w Siarzewie 43-letni mężczyzna pozostawił motocykl i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wczoraj (6 sierpnia) policjanci z Torunia wspólnie z WOPR na wysokości ujścia portu zimowego Wisły wyłowili ciało 43-latka.

Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zostały zabezpieczone i przewiezione do prosektorium. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń.

Kolejna ofiara minionego weekendu to 19-latek z Przyjezierza (powiat mogileński). Mężczyzna wskoczył do wody i nie wypłynął. Do zdarzenia doszło przy plaży głównej, w miejscu niestrzeżonym przez ratowników WOPR i oznaczonym jako niebezpieczne. Po około czterogodzinnej akcji ratunkowej wyłowiono zwłoki 19-latka. Przyczyny tragedii, pod nadzorem prokuratora, będą wyjaśniać policjanci. Jednak jak wskazują wstępne ustalenia, 19-latek wszedł do wody po wypiciu alkoholu i wbrew ostrzeżeniom o niebezpieczeństwie. 

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek nad wodą. Przypomina, że nie wolno kąpać się po spożywaniu alkoholu.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor