112 9 gru 08:49 | Redaktor
Włamywacz zaatakował siekierą mieszkańca Niemcza

fot. ilustracyjna Pixabay

W ostatnim tygodniu w Niemczu rozegrały się bardzo niebezpieczne sceny, rodem jak z filmu kryminalnego. Dla pokrzywdzonego ostatecznie wszystko dobrze się skończyło, ale było bardzo niebezpiecznie.

We wtorek 3 grudnia tuż po północy, mieszkaniec Niemcza zadzwonił na policję, po tym jak zorientował się, że na teren jego posesji przedostają się włamywacze.

Patrol z bydgoskiego Śródmieścia szybko dotarł na miejsce, gdzie poszkodowany zeznał, iż sprawcy uszkodzili mu bramę wjazdową, rozcięli siatkę ogrodzenia oraz elementy wyposażenia ogrodu. W trakcie tego wtargnięcia na posesję zostali spłoszeni przez właściciela.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania włamywaczy w okolicy, gdzie spotkali dziwnie zachowujących się dwóch mężczyzn, 31 i 27 – latka. Obaj zostali wylegitymowani, a ponieważ ich tłumaczenia były niespójne, a zachowanie wydało się podejrzane, zostali zatrzymani.

Jednak na tym jeszcze nie koniec.

Sam poszkodowany również udał się na poszukiwanie włamywaczy i w okolicznym lasku został zaatakowany siekierą przez trzeciego ze sprawców. Na szczęście w pobliżu byli policjanci, którzy od razu załapali atakującego. Poszkodowany doznał niegroźnych obrażeń.

Śledczy zebrali materiał dowodowy przeciwko całej trójce, na podstawie którego oskarżyciel przedstawił zarzuty wszystkim zatrzymanym.

I tak każdy ze sprawców usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, natomiast atakujący poszkodowanego siekierą trzeci z włamywaczy 30-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a 31-latek będzie odpowiadać również za groźby karalne, które kierował do pokrzywdzonego. Prokurator po przesłuchaniu wszystkich osób postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt.

Cała trójka pozostanie w areszcie przez najbliższe trzy miesiące, jak się ponadto okazało wszyscy włamywacze byli recydywistami, dlatego obecnie grożą im surowsze kary.

 

fot. Policja

 

fot. Policja

 

źródło: Policja

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor