112 25 lis 15:12 | Redaktor
Złapali poszukiwanego 19-latka, bo jego pasażer nie zapiął pasów

Bydgoska „drogówka” zatrzymała do kontroli auto, z powodu niezapiętych pasów bezpieczeństwa pasażera. W efekcie złapano poszukiwanego 19-latka.

W sobotnią noc, 23 listopada, na ulicy Królowej Jadwigi funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli auto marki Daewoo Matiz, którego pasażer nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Jak się okazało, kierowcą był poszukiwany nakazem doprowadzenia do osadzenia w areszcie śledczym lub zakładzie karnym 19-latek. Miał on ponadto zakaz prowadzenia pojazdów.

Zarówno młody kierowca, którego w chwili zatrzymania podejrzewano, że był pod wpływem substancji psychoaktywnych, jak i wieziony przez niego jeden z pasażerów, posiadali przy sobie narkotyki.

Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy 19-latku osiem porcji marihuany i jedną porcję amfetaminy. Natomiast przy 27-latku znaleziono dwa woreczki strunowe z białymi kryształkami oraz woreczek z pomarańczowym proszkiem.

Obaj posiadający narkotyki: kierowca jak i pasażer, zostali zatrzymani, a pojazd został odholowany. Drugi z pasażerów został ukarany mandatem karnym za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Badania wykonane narkotestem wykonane w bydgoskiej komendzie potwierdziły, że 19-latek był pod wpływem zakazanych środków psychoaktywnych lub psychotropowych. Do badań została mu pobrana krew. 19 i 27-latek (pasażer) trafili do policyjnego aresztu.

19-latkowi, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadanie narkotyków, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

27-letni pasażer został przesłuchany i zwolniony. Jeśli ekspertyza laboratoryjna wykaże, że zabezpieczone przy nim substancje są zakazane, wówczas usłyszy zarzut dotyczący złamania przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

na podst. notatki prasowej kom. P. Słomskiego, KWP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor