Wierzyć w Boga to jeszcze za mało

Redaktor | 20 sty 2018 Jacek Kowalski, bard, poeta i historyk sztuki z Poznania, który kilkakrotnie już nawiedzał nasze miasto i mam nadzieję, że będzie tu jeszcze nieraz, tak śpiewa przy akompaniamencie gitary: „Jeżeli wierzysz w Boga / Pamiętaj, że prawda jest jedna / Niezmienna i nieodwołalna / I do zbawienia potrzebna / Te słowa w sercu wyryj / I w duszy swej rozważaj / A jeśli ktoś ci mówi /...

Różaniec o odnowę moralną narodu polskiego

Redaktor | 14 sty 2018 Około 80 bydgoszczan, a wraz z nimi dziesięciu kapłanów zgromadziło się w sobotę, 13 stycznia, na Starym Rynku na wspólnej modlitwie różańcowej o odnowę moralną narodu polskiego.

Dostali gwiazdkę od księdza proboszcza

Marta Kocoń | 13 sty 2018 – „Tygodnik Kościelny” ma być gwiazdką, którą obdarzam moich parafian w dzień Bożego Narodzenia – pisał w 1929 roku proboszcz parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. 25 grudnia tego roku ukazał się wstępny numer gazety, która – ze zmiennym szczęściem – ukazywała się aż do wybuchu II wojny światowej.

„Strzał w dziesiątkę” u duchaczy. Dla tych, którzy pragną więcej

Redaktor | 10 sty 2018 - „Strzał w dziesiątkę” nie jest tylko dla wierzących, ale dla wszystkich, którzy pragną czegoś więcej i ciągle szukają – mówi o. Maciej Sierzputowski. Jego doświadczenie oparte na Dekalogu przeżyło już w Bydgoszczy ponad 300 osób. Właśnie rozpoczyna się trzecia edycja.

Luter i rewolucja protestancka [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 4 sty 2018 Projekcja słynnego już filmu Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka” odbędzie się w piątek, 5 stycznia, w Domu Parafialnym przy pl. Piastowskim 5. Wstęp wolny.

Jezus Chrystus zjawia się na ziemi

Redaktor | 25 gru 2017 „Oto teraz czas pożądany, oto teraz dzień zbawienia”! Do jakiego innego czasu tak pasuje to proroctwo Izajasza powtórzone przez św. Pawła, jak właśnie do tego święta, jakim jest Boże Narodzenie, zwłaszcza w naszej polskiej tradycji! - pisze Maksymilian Powęski.

Pasterka na żywo [SŁUCHAJ]

Redaktor | 24 gru 2017 Polskie Radio PiK przeprowadzi transmisję pasterki z kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha w Sadkach. Początek o północy.

Święta Rodzina co roku jest inna

Magdalena Gill | 24 gru 2017 Miesięczna Jadwiga Jaszczak i jej rodzice zagrają Świętą Rodzinę w żywej szopce, która tradycyjnie pojawi się podczas świąt Bożego Narodzenia w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników w Fordonie.

I Ty możesz pomóc

Redaktor | 23 gru 2017 Uwaga! Możemy pomóc w budowie pierwszego dziecięcego hospicjum na Litwie