W poście chodzi o to, żeby człowieka ukierunkować na sferę ducha

Redaktor | 25 lut 2018 – Przez nieodpowiednie dawkowanie pokarmów i napojów człowiek może nawet sparaliżować działanie duszy i ducha. Odwrotnie, przez odmawianie ich sobie, powodujemy wzrost sił duchowych – mówi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, filozof z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w rozmowie z Michałem Jędryką.

„Piękny i bestia”. Martyria zaprasza na rekolekcje

Redaktor | 23 lut 2018 „Piękny i bestia, czyli o Bogu, którego szukasz” - taki tytuł noszą rekolekcje, które dla bydgoskich studentów wygłosi ks. Sławomir Piotrowski, salezjanin z Łodzi. Diecezjalne Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na nauki wielkopostne już w tę niedzielę (25 lutego).

Szatana może pokonać tylko Bóg

Redaktor | 18 lut 2018 Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, rozważmy ewangelię, która jest czytana w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, zarówno w liturgii dawnej, jak i zreformowanej, dotyczącą kuszenia Pana Jezusa.

Od dzisiaj Wielki Post

Michał Jędryka | 14 lut 2018 Rozpoczął się Wielki Post. Zaczyna się on co roku w Środę Popielcową, której data zależna jest od daty Wielkanocy.

Tu zawsze biło duchowe serce miasta [BYDGOSKIE SANKTUARIA]

Marta Kocoń | 12 lut 2018 – Bóg za pośrednictwem Maryi udziela tu szczególnych łask – mówi ks. Stanisław Kotowski, proboszcz katedry. I dodaje, że najważniejsze bydgoskie sanktuarium odwiedzają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Relikwie z Fatimy trafią na Piaski

Redaktor | 8 lut 2018 Bydgoszczanie otrzymali w sanktuarium fatimskim w Portugalii relikwie św. Hiacynty i Franciszka. Z rąk kustosza sanktuarium przyjął je ks. prałat Michał Andrzejewski, proboszcz parafii Świętej Rodziny.

Jedz pączki i nie daj się okraść!

Redaktor | 8 lut 2018 Nie przeprowadzałem badań statystycznych, ale można śmiało powiedzieć, że w amerykańskich filmach akcji policjant zajadający pączki, czyli doughnaty, to norma. Siedzi w radiowozie, czasem z kolegą, a na kokpicie leży pudełko z donatami. Albo wychodzi z baru, wbijając swe białe, amerykańskie, a jakże, zęby w smaczne ciasto.

Bóg ma plan. Odważysz się go poznać?

Redaktor | 4 lut 2018 Bydgoskie Seminarium Duchowne organizuje XXI już spotkanie młodzieży męskiej, która zastanawia się nad swoim powołaniem. To rekolekcyjne spotkanie rozpocznie się w piątek 9 lutego i potrwa do niedzieli 11 lutego.